Muhteşem Yüzyıl Kösem Yayın Günü Değişti.Kösem Sultan 2. SezonYapımcılığını TIMS Productions’un üstlendiği Cuma akşamları FOX TV’de ekranlara gelen Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin günü değişti.

Başrollerini Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger, Farah Zeynep Abdullah,  Caner Cindoruk, Aslı Tandoğan, Necip Memilli, Engin Benli, İsmail Demirci ,Ushan Çakır, Metin Belgin, Ece Çeşmioğlu, Leyla Feray, Alma Terzic ve Şemsi İnkaya gibi birbirinden başarılı oyuncuların paylaştığı dizi  Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yayın günü değişti. Muhteşem Yüzyıl Kösem Salı Akşamları ekranlara gelecek.

“Muhteşem Yüzyıl Kösem”, “Devlet-i Aliyye” ile nikahlı Kösem Sultan ile oğlu Murad’ın savaşını konu alıyor.

Annesi Kösem Sultan’ın gölgesinde sembolik bir padişah olarak geçen çocukluğunun ardından, devletin dizginlerini sertçe eline almaya girişen IV. Murad, Osmanlı’nın altın çağını yaşatan padişahlarla benzerlik gösteren kudreti ile halkın övgüsüyle karşılanırken, düşmanlarının ise korkulu rüyası olacaktır.
“Muhteşem Yüzyıl Kösem” hanedanın en güçlü kadın figürü Kösem Sultan ile Osmanlı tarihine damga vuran oğlu “IV. Murad”ın zorlu mücadelesi…

 

 Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir