Mabel Matiz – Gök NeredeMabel Matiz – Gök Nerede

2014 En İyi Çıkış yapan sanatçısı seçilenMabel Matiz, yeni albümü “Gök Nerede” ile dinleyicilerini selamlamaya hazırlanıyor…

Mabel Matiz, müzik dünyasına 2011 yılında kendi adını taşıyan ilk albümüyle merhaba demiş ve başta müzik eleştirmenleri ve Türk müzikseverlerin saygısını ve beğenisini kazanmıştı. 2013 yılında ödüllere doymayan albümü “Yaşım Çocuk” tan sonra dinleyicilerini şimdi de “ Gök Nerede” ile selamlamaya hazırlanıyor.

Mabel Matiz, 2014 yılında “En iyi çıkış yapan sanatçı” kategorisinde Altın Kelebek ile ödüllendirilen sanatçı, 2015 yılında  çok ses getirecek albümü  “Gök Nerede” ile müzik  kariyerinde yepyeni bir sayfa açıyor.
“Gök Nerede” nin kayıtları Kadıköy Bee Stüdyoları ve Beyoğlu Babajim stüdyolarında yapıldı. Kayıtları tamamlanan ve  14 yepyeni Mabel Matiz şarkısı Türk müzikseverler ile buluşmak için adeta gün sayıyor.
Kayıtları tamamlanan albümün 2015 yılının Şubat ayı ortası gibi Zoom / DMC etiketiyle piyasaya çıkması bekleniyor.  Albümde tüm aranjeler sanatçının “Yaşım Çocuk” ta da birlikte çalıştığı Can Güngör’e emanet edildi.
Prodüktörlüğünü Can Güngör ile birlikte Mabel Matiz’in üstlendiği albümde 9 şarkının sözü ve müziği Mabel Matiz’e ait. Üç şarkıyı müzisyen dostlarıyla birlikte yazan Mabel Matiz’in yepyeni albümünde müzikseverleri güzel sürprizler bekliyor.
Nazan Öncel’in 1992 yılı albümünde yer alan “Bir Hadise Var” Mabel Matiz’in yepyeni albümünün tek cover şarkısı olarak ön plana çıkıyor.
Bestesi Rus besteci Evgeny Grinko’ya ait olan “Vals” ise Mabel Matiz’in yazdığı sözlerle birlikte albümün tek adaptasyon şarkısı olarak dikkat çekmekte.
Albümün tanıtım konserleri ise şimdiden duyurulmaya başlandı bile. Mabel Matiz 13 şubat Cuma İstanbul Beyoğlu Jolly Joker, 20 şubat Cuma Ankara Jolly Joker, 27 Şubat Cuma Bursa Jolly Joker ve 28 şubat Cumartesi gecesi de İstanbul Kadıköy Sahne’de yepyeni albümünü ilk kez canlı çalarak sevenleriyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor.
Büyük bir hayran kitlesi yakalayan Mabel Matiz, farklı tarzı, olağanüstü sözleri, baş döndürücü melodileriyle Türk pop müzik dünyasındaki yerleşik algıları yıktı.
Mart- Nisan aylarında yaklaşık 30 ili  kapsayan “Gök Nerede Türkiye Turnesi” ne çıkacak olan Matiz, Bu turneyle Anadolu’da yaşayan on binlerce dinleyicisiyle buluşacak

 Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir