Güzel Cilt İçin Balkabağı MucizesiGüzel Cilt İçin Balkabağı  Mucizesi

Kış aylarında tatlısını, reçelini, böreğini, çorbasını yaptığımız Alzheimer dan kansere kadar bir çok hastalığın şifa kaynağı balkabağı ile güzelleşmekte mümkün…

Sağlıklı yaşam için tüketilmesi gereken bir sebze olan balkabağı cilt sağlığı içinde çok yaralıdır. Sağlıklı ve güzel bir cilt için Balkabağı Maskeleri.

Balkabağı, özellikle hava kirliliği ve güneş ışınları gibi çevresel faktörlerden zarar görmüş ciltler için çok faydalı.

⇔ Sivilce Ve Kırışıklıklara Balkabağı Maskesi İçin Tıklayın ⇔

Cildi yumuşatan ve yenilenmesine yardımcı olan  A vitamini bakımından oldukça zengin olan balkabağı cildi serbest radikallere karşı koruyor. Düzenli  bir şekilde cilde  balkabağı maskesi uygulamak cildi derinlemesine nemlendirir ve ölü cilt hücrelerinin bulunduğu üst katmanı temizleyerek pürüzsüzlük verir.

Balkabağı ile Yapılan İki Maske Tarifi:

Ballı Balkabağı  Maskesi:

2 yemek kaşığı püre haline getirilmiş balkabağını yarım çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt ile karıştırın. Yoğurt yoksa zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bu karışımı yumuşak bir fırça ile, fazla bastırmadan yüzünüze dağıtın. 10 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın. Bu maske uygulaması en kolay ve en etkili doğal peeling maskelerinden biridir.

Sütlü Balkabağı  Maskesi:

2 çay kaşığı balkabağını çeyrek çay kaşığı süt ve yarım çay kaşığı ile balla iyice karıştırın. Karışımı ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Yüzünüzü havluyla kurulayıp nemlendirici sürün.

Not: Balkabağı maskelerini göz kenarlarına asla uygulamayın  ve maskeyi temizledikten sonra mutlaka nemlendirici sürün. Hassas bir cilde sahipseniz maskeyi yüzünüze uygulamadan küçük bir bölgede test edin.

⇒ Turuncu Şifa Kaynağı – Bal Kabağı Faydaları Tıklayın ⇐

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir