Soğuklarda Bağışıklık Güçlendirici Şifa KaynaklarıSoğuklarda Bağışıklık Güçlendirici Şifa Kaynakları

Kış aylarında soğuk havadan dolayı bağışıklık sistemi zayıf düşer. Soğuk havalarda bağışıklık sistemi güçlendirmenize yardımcı olacak bitkisel ürünler vardır. Peki bu bitkisel ürünler nelerdir?

 

Ihlamur: Ihlamurun içerisindeki bileşenlerden bazılarının iltihap giderici ve ağrı kesici etki gösterdiği bilimsel olarak kanıtlandı.

⇔ Ihlamur Ve Ihlamurun İnanılmaz Faydaları İçin Tıklayın ⇔

Adaçayı: Ağız ve boğaz iltihaplarını gideren adaçayını kaynatmadan, çay olarak hazırlayıp gargara yaparsanız, boğaz iltihaplarına iyi geliyor.

Karanfil: İçeriğinde bulunan uçucu özellikteki öjenol sayesinde iltihapları önleyen karanfil, bakteri ve virüslerin yol açtığı ağız, boğaz enfeksiyonlarında da antiseptik ve ağrı hafifletici olarak kullanılıyor.

Karabiber: Top ve toz formlarındaki karabiber meyveleri ile hazırlanan çay, gargara şeklinde tüketildiğinde boğaz enfeksiyonlarını önlemeye ve hafifletmeye yardımcı oluyor.

Zencefil: Soğuk algınlığı ve öksürüğe karşı etkili kabul edilen bu bitki, sindirim sistemi rahatsızlıkları için de oldukça yararlı.

♥ Zencefilin Faydaları Ve Kullanım Alanları Tıklayın ♥

Ekinezya: Üst solunum yolu hastalıklarına karşı etkili olan ekinezya, soğuk algınlığına yol açan virüsleri öldürüyor. Aynı zamanda virüslerin yol açtığı iltihabın miktarını kontrol ederek, boğaz ve akciğerlerde oluşabilecek hasarı da engelliyor.

♥ Soğuk Havalarda Üşümemek İçin Neler Yemeli Tıklayın ♥

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir