Saçları Doğal Yollar İle Uzatın Ve Hacim KazandırınSaçları Doğal Yollar İle Uzatın Ve Hacim Kazandırın

Saçlarınızı herhangi bir sebepten dolayı kısa kestirmek zorunda kaldınız. Ama uzun saç seviyorsunuz.

Saçların çabuk uzaması için ne yapmalı? Saçlarınız hem uzun hem de hacim kazanması için halk arasında en çok yapılan yöntem patates suyudur.

Peki saçların sağlıklı bir şekilde uzayıp hacim kazanması için başka neler yapmalıyız?

Patates ile saçları uzatma:

Gerekli malzeme sadece patates ve su. Patatesleri soyun ve kaynatın.Sudan çıkarın ve soğumaya bırakın. Patates bulunan ve nişasta saçlarınızın uzamasına yardımcı olacak ve hacim verecektir. Hazırladığınız patates suyunu ilk durulama suyunda kullanın. İstediğiniz sonucu elde edene kadar bu kürü tekrarlayabilirsiniz.

Saçlarınızı hızlı uzatacak patates ile hazırlayabileceğiniz tavsiyelerimizden biri de patates maskesi…

Haşlanmış patatesin suyunu, bal ve yumurta sarısı ile karıştırarak bir maske hazırlıyoruz. Hazırladığınız maskeyi saç diplerinden başlayarak aşağıya doğru uygulamalısınız. Bu maske ile saçlarınız hem hızlı uzayacak hem de nemli ve hacimli saçlarınız olacaktır.

Özelikle cilt bakımında kullanılan ve bir çok bakım ürününde de kullanılan Aloe vera’yı saç bakımında da kullanabilirsiniz.

Aloe vera saçların çabuk uzamasını sağlarken, parlak ve hacimli saçlara sahip olacaksınız. Gelelim Aloe vera maskesinin hazırlanışına:

Yarım tatlı kaşığı bal, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 fincan aloe verayı güzelce karıştırın. Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra yarım saat bekleyin ve ardından saçlarınızı durulayın. Bu maskeyi düzenli aralıklara yaparsanız, canlı, parlak ve uzun saçlarınız olacaktır.

Dökülen Saçlar İçin Lavanta Çayı
Saçların Kırılmaması İçin Öneriler
Saç Uzatmada Kullanılan Çam Terebentin Nasıl Kullanılır

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir