Gözaltı Morluğu İçin Bitkisel KarışımGözaltı Morluğu İçin Bitkisel Karışım

Gözaltında oluşan  morluklardan  bitkisel karışımlar sayesinde kurtulacaksınız… Bu bitkisel karışımlara bir göz atalım…

Gözaltı morlukları için bitkisel karışımlar

–  Zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapılan güzellik kürleri gözlerdeki yorgunluk , şişlikleri ve morarmaları gideriyor.
Bunun için örneğin bir tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzüp soğumaya bırakın. 2 makyaj pamuğunu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın. 10 dakika bekleyip, yıkayın.

–  1 litre su kaynatılır. İçine 1 demet maydanoz ve bir miktar  pelin otu ilave edilir. Sonra kaynatılmaya devam edilir. Ocaktan alındıktan sonra 10 dakika bekletilir. Bu karışımı gözaltlarınıza sürebilirsiniz. Haftada 2 kez uygulayacağınız bu karışımla göz altı morluklarının azaldığını göreceksiniz.

 – Yatmadan evvel 1 çay kaşığı badem yağı ve  1 çay kaşığı balı balı karıştırarak  göz altı morluğu olan bölgeye sürün ve 20 dk kadar bekletin. Balın onarıcı etkisi olmakla birlikte badem yağı yumuşatma özelliğine sahiptir. Bu karışım cilt altındaki toksinleri emici etki yapar. O nedenle kırışıklık tedavisi için de ev yapımı doğal tedavi seçeneği olarak kullanılabilir.

– 5 Gr Ebegümeci dövülür. 2 Yemek Kaşığı çiğ sütle karıştırılarak göz altındaki morluklara sürülür. 20 dakika sonra cilt yıkanır. Gözaltlarındaki morluklar kayboluncaya kadar işleme devam edilir.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir