Gözaltı Morluğundan Kurtulmak İçin ÖnerilerGözaltı Morluğundan Kurtulmak İçin Öneriler

Gözaltı morlukları hayat tarzınızla alakalı olduğu kadar genetikte olabilir. Gözaltı morlukları her yaş grubunda görülen bir sorundur.

Göz altı morluklarının başlıca nedenleri; 

Aşırı tuz tüketimi, genetik nedenler, düzensiz uyku, yorgunluk, aşırı stres, yetersiz beslenme gözaltı morluklarının en önemli sebeplerindendir. Gözaltı morlukları ile baş etmek genellikle zordur. Fakat nedenlerini bilirsek  hafifletilmesi veya tedavisi mümkün olabilir. Genellikle çok beyaz tenli ve göz çukuru derin olanlarda meydana gelir.Kremler ve kapatıcılar gibi birçok kimyasal ürünleri kullanırız ama gözaltı morluklarından kurtulmak isterken cildimizi riske attığımızı unuturuz.  Bitkisel çözüm hem kısa sürede etkili sonuç almanızı sağlar hem de cildinize bir zararı olmaz.

Gözaltı morluklarından kurtulmak için yapılması gerekenler:

İlk önce beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Çünkü gözaltı morlukları vücutta birikmiş toksinlerden oluşur. Bu yüzden kahve, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklarınızı azaltmalısınız. Sabah kahvaltılarını düzenli yapmalı ve sağlıklı yiyeceklerden yemelisiniz.

Her gün, düzenli olarak su içmelisiniz. Su, vücuttaki toksinlerin kolayca dışarı atılmasına yardımcı olur. Cildi gençleştirir ve cilt lekelerinin kaybolmasını sağlar.

Gözaltı morlukları olan kişiler, bol meyve ve sebze tüketmelidir. Özellikle C ve E vitamini bakımından zengin yiyecekler gözaltı morluklarını geçirmek için önemlidir.

Sallama yeşil veya siyah poşet çaylarını ya da demlediğiniz çayların çöplerini sakın atmayın. Çünkü çay, gözaltı morluklarının en önemli bitkisel çözümlerinden biridir. Çay çöplerini ya da sallama poşet çayları soğuduktan sonra, 10-15 dakika gözlerinizde bekletin.

Göz bölgenize aşırı makyaj yapmaktan kaçının. Cildinizin hava almasını sağlamış olursunuz. Ayrıca sürdüğünüz nemlendirici kremleri, pamuk yardımı ile göz altlarınızda iyice dağılmış olmasına dikkat edin.

Gözaltı morluğuna iyi gelen önemli besin patates ve salatalıktır. Çiğ patates ve salatalığı ince dilimleyip veya rendeleyip göz kapaklarınıza koyarak, 15 dakika bekledikten sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın. Bu uygulayacağınız doğal maske ile gözaltı morluklarından zamanla hafiflediğini ve zamanla kaybolduğunu göreceksiniz.

Gözlerinize soğuk su ya da buz ile kompres uygulayın.  Böylece hem gözlerinizi rahatlatmış hem de gözaltı morluklarından kurtulmuş olursunuz.

Soğuk süt, göz altı morlukları için en kolay çözümlerden biri. Soğuk süte batırdığınız pamuk parçalarını gözlerinizin üzerine koyup 15-20 dakika kadar bekletin.

Tuzsuz tereyağı gözaltı morluklarına iyi gelen bir besin maddesidir. Tereyağından parmak ucunuzla  ufak bir miktar alıp gözaltlarınıza sürün ve 10 dakika sonra durulayın.

Gözaltı Morluğu İçin Bitkisel Karışım

Gözleriniz Yorgun Bakmasın

Göz Altı Morlukları İçin Kürler

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir