Saçlar İçin Vitaminlerin ÖnemiSaçlar İçin Vitaminlerin Önemi

Bugünkü makalemizde saçlarınıza iyi gelecek vitaminleri sıralamak istedik. Vitaminler Güçlü saçlara sahip olmanız yardımcı olabilir, ancak herhangi bir vitamin takviyesi almadan önce, sağlık uzmanına danışmanız gerektiğini unutmayın. Sağlıklı saçlar için en iyi vitaminleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

• C Vitamini

C vitamini kan damarlarının çerçevesini düzenleyen önemli bir unsurdur. Kolajen oluşumunda önemli bir rol oynar. C vitamini antioksidan özellikleri ile güneş ve çevresel etkilere karşı saç hücreleri korur.

• D vitamini
D vitamini ultraviyole güneş ışınlarına üretir. Ancak insan vücudunun D v,tamine ihtiyacı vardır. D vitamini 2 çeşittir. Bitkiler tarafından üretilen D vitamini ve güneş ışığında bulunan D vitamini. Proteinin bir formunun kullanımı esnasında, keratin üretilmiştir. Keratin saçların gücünü korumak için gereklidir.

• Biotin
B vitamini ya da biotin, proteinler, yağ ve karbonhidrat emici sorumlu olan B-kompleks vitaminleri grubunun bir parçasıdır. Biyotin sağlıklı saçın büyümesinde bir rol oynar. Bu biotin uygun alımı iyi saç büyümesini sağlamak için gerekli olduğunu araştırmalarla kanıtlanmıştır.

• Tiamin
Tiamin da B-kompleks vitaminleri üyesidir. Bu önemli vitamin saç büyümesini artırmak için gereklidir. Tiamin eksikliği çoğunlukla travmatik durumlarda görülür. anti-stres vitamini olarak bilinir.
Bildiğiniz gibi stres uzun evreleri erken saç dökülmesinin önemli bir nedeni olabilir. Tiamini yeterli miktarda alarak veya stresin azaltılması ile saçları güçlendirmek iyi bir adım olabilir.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir