Gün İçindeki Anahtar Olacak EgzersizlerGün İçindeki Anahtar Olacak Egzersizler

Günde 8 saat oturuyorsanız sağlığınız üzerinde bu oturuşların zararı var demektir. Peki ne yapabilirsiniz ? Doğru egzersizler ile kasları ve kan dolaşımını iyileştirebilirsiniz.

*Her gün en az bir egzersiz yapmak için zaman ayırın. Size ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

*Bacak kaldırma : Bacağınızı kaldırıp en az bir-kaç saniye yukarıda tutun ve sonra normal konumuna getirin. Diğer bacağınıza aynı işlemi tekrarlayın. Bu egzersiz 15 kez sadece 1 kere gün boyu ara ara yapabilirsiniz. Bacağınızı kaldırırken indirmeden önce bir-kaç saniye yukarıda tutup sonra indirin. Diğer bacağınıza da aynı işlemleri uygulayın.

*Düz bir karın için : Mide ve karın kasları için oturduğunuz yerde egzersiz yapabilirsiniz. Sandalyede nefes alırken sandalye kolları ile 90 derecelik bir açı elde edin ve karnınızı içine çekin. Yaklaşık 30 saniye karnınızı içe çekere havayı tutun. bu egzersizi her 1 saatte tekrarlayın.

* Güçlü bir gövde için 30 saniye: Üst vücut için hareketimiz ise kolunuzu geride germe hareketi. Kolunuzu arkaya atın ve diğer eliniz ile 3 saniye bastırarak gerin. Diğer kolunuzla da yapın 1 saat ara ile takrar edin.

* Kalça egzersizleri: Tüm gün oturuyorsanız kalçalarınızın şekildis olacağı anlamına gelmez. Otururken kalça kaslarınızı sıkın ve bırakın yaklaşık 3 saniye kadar kalça kaslarınızı sıkıp bırakın. Bu egzersizi günde 15 kez tekrrlayın.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir