Kurumuş Ve Yıpranmış Saçlara Esantiyel Yağ İle BakımKurumuş Ve Yıpranmış Saçlara Esantiyel Yağ İle Bakım

Güneş, deniz, kum, saçlarınızı yıprattı. Şimdi bakım zamanı!

Kurumuş ve yıpranmış saçlar için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri de esantiyel , bitkisel yağlardır. Bu yağlar saçınıza hem parlaklığı geri getirecek , hemde saçınızın elastikiyetini arttıracaktır.

Ve nasıl yapacağız bu saç bakımını ? Hangi yağları kullanmamız gerekecek ? Hemen esantiyel yağlar ile saç bakımının tarifine geçiyorum:

Hindistan cevizi yağı,
Zeytin yağı
Siyah üzüm yağı
Biberiye yağı
Lavanta yağı
Adaçayı yağı

Küçük bir kasenin içinde hindistan cevizi yağı, zeytin yağı, siyah üzüm yağını karıştırın. Karıştırma kabını sıcak bir suyun içinde 10 dakika bekletin. Sıcak suyun içinde bekletemenin iki nedeni var. İlki hindistan cevizi yağı katı bir yağdır . Havanın çok sıcak olmadığı ortamlarda kolaylıkla donabiliyor. Diğer sebep ise ılık yağ diğer bütün yağlar ile daha kolay özleşip saçınıza daha iyi nüfuz edecektir. Isınmış olan temel yağlara ek olarak 3 ‘er damla biberiye, lavanta ve adaçayı yağı ekleyin. Ve yağ karışımını tahta bir kaşık ile karıştırın.

Saçınızı dört eşit parçaya bölün ve her bölümüne hazırlamış olduğunuz yağdan bir kaç damla damlatarak uygulayın. Hafifçe saç derinize masaj yapmayı de ihmal etmeyin. Sonrasında ise bir havlu ile saçınızı sarın ve 10-15 dakika saçınızda bu yağ karışımını bekletin. Güzel bir şampuan ile de saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Ve küçük bir öneri; şayet yatmadan önce bu yağı saçınıza uygulayabilirseniz daha etkili bir sonuç alırsınız.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir