Buğday Tenlilere Uygun Saç RenkleriBuğday Tenlilere Uygun Saç Renkleri

Buğday tenliler kıyafetleri ve saç renkleri ile harika bir uyum yakalayabilirler. Fakat hangi saç renginin size yakıştığını bilmeniz gerekir.

 

Saçlarınız uzunsa koyu renklerde bir kaç ton açık gölgeler kullanarak saçınıza hareket verebilirsiniz.

Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

1- Sarı tonlarının bazıları buğday tene çok yakışır. Bunlardan bal sarısı, çilek sarısı, kül sarısı ve platin rengi sizin kullanmanız gereken renklerdendir. Ten renginiz buğdaydan açık renge dönükse bu renkleri kullanabilirsiniz. Fakat teniniz tamamen koyu ise sarı tonlarını kullanmayın.

2- Koyu renklerden size en uyumlu renk mavi siyahtır. Mavi siyah size asil bir hava katar. Ten renginize çok uyumlu olan siyah yerine koyu ve küllü kahverengini tercih edebilirsiniz.

3- Kızıl renk saçlar siyahtan sonra buğday tenlilere en fazla yakışan renklerdir. Teninizin beyaza dönük olması halinde bakır rengini kullanabilirsiniz. Tam olarak buğday tene sahipseniz mor, bordo ve koyu kızıl gibi renkler size uygundur.

4- Buğday renginde cildinizin tam olarak neye yönelik olduğunu tespit etmelisiniz. Açık renge dönük olan ciltlerde açık kızıllardan ve açık sarılardan yardım alabilirsiniz. Tamamen esmer renge yönelik buğday tenli kişiler koyu renkleri kullanmalıdır. Koyu buğday tenlilere açık sarı ve bakır tonları yakışmaz.

5- Sarının bazı tonları örneğin sarıya bakan turuncu rengi açık buğday rengi tonlarına sahip olan bayanlara çok yakışır. Bunun yanında esmere yönelik buğday tenli hanımlar sütlü çikolata, koyu kestane, koyu kumral gibi renkler uygulayabilirler.

 

Saç Uzatmada Kullanılan Çam Terebentin Nasıl Kullanılır
Tipinize Göre Saç Renginiz Nasıl Olmalı
Siyah Noktalar İçin Bal Maskesi

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir