İnatçı Ter Lekeleri Kıyafetten Nasıl Çıkarİnatçı Ter Lekeleri Kıyafetten Nasıl Çıkar

Giysilerden ter lekelerini çıkartmak oldukça zor iştir. Hatta bazen neler deneseniz de çıkmayan lekeler ile karşılaşabiliyorsunuz.

Çıkmayan ter lekelerinde deneyebileceğiniz klasik evde üretebileceğiniz bir kaç çözüm. Umarız faydası olur ve ter lekeli kıyafetinizdeki lekeden kurtulabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken eski artık kalıcılaşmış ter lekelerinde değil de taze ama inatçı ter lekelerinde daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ve önemle dikkat etmeniz gereken ise kesinlikle aşağıdaki temizleme yöntemlerini hassas kıyafetlerde kullanmayın. Ve hassas olmayan kıyafetlerinizde denediğiniz de ilk yıkama başarılı olmaz ise bir kaç kere tekrarlayabilirsiniz.

Giysilerden ter lekesini çıkartmak için ne yapmalı?

Aspirin

Aspirin

2 aspirini bir bardak sıcak su ile karıştırın. Lekenin üzerine karışımı dökün ve yaklaşık 3 saat bekletin. Daha sonra yıkayın.

Karbonat

Karbonatlı su

Karbonatı hamur gibi bir kıvam elde edene kadar su ile karıştırın. Daha sonra ince bir katman şeklinde lekeli bölgeye yayın. 1 Saat bekletin. Ve Standart bir şekilde çamaşır makinesinde yıkayın.

Sofra tuzu

Sofra Tuzu

Bildiğimiz sofra tuzunu sıcak su ile karıştırın ve kıyafetinizi yıkamadan önce lekenin üzerine dökün ve sonra kıyafetini normal olarak yıkayın.

Beyaz sirke

Beyaz Sirke

Beyaz sirkeyi doğrudan lekeli bölgeye dökün ve birkaç dakika bekletin. Daha sonra yıkayabilirsiniz.

Diğer pratik bilgiler…

Giysilere – Kumaşa Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır?
Rutubet Nasıl Önlenir Ve Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir
Ev İşlerini Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler
Halıdaki Küf Lekesi Nasıl Temizlenir?

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir