İlk Sinema Filminde Başrol Aldı.İlk Sinema Filminde Başrol Aldı.

19 Yıldır dizilerde oynayan Merve Erdoğan ilk sinema filminde başrolü kaptı.

Bücür Cadı dizisiyle büyük hayran kitlesine sahip güzel oyuncu Merve Erdoğan,  ilk sinema filminde, başrolde. Merve Erdoğan yeni sinema filmi Zilin Sesi İle hayranlarının karşısına çıkacak.

4 yaşından beri oyunculuk yapan 23 yaşındaki genç oyuncu, T.C. Kültür Bakanlığı destekli olan “Zilin Sesi” filminde, Kutsi ve Wilma Elles ile birlikte başrolü paylaşacak.

19 yıllık kariyerinde, ilk sinema filmini çekerek beyaz perdeye hazırlanan Erdoğan, instagram’da set fotoğraflarını paylaştı. Oyuncu Hakan Salınmış ile fotoğrafını paylaşan ikili, en son Sevdaluk projesinde de birlikte rol almıştı.

Merve Erdoğan

T.C. Kültür Bakanlığından 600.000 TL destek alan “Zilin Sesi” filminin oyuncu kadrosunda, Kutsi, Wilma Elles, Merve Erdoğan, Hakan Salınmış, Zihni Göktay, Ani İpekkaya, Badr Hari, Barbaros Şansal gibi isimler bulunuyor.

MERVE ERDOĞAN KİMDİR?

Merve Erdoğan (d. 22 Haziran 1991, Niğde), Türk oyuncu.

3 yaşında oyunculuk yapmaya başlamıştır. Bücür Cadı dizisinde başrol oyuncusu olarak ilk kez ekran karşısına çıkmıştır. Bücür Cadı dizisinden sonra tiyatro eğitimine ağırlık vermiş, Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Üsküdar Müsiki Cemiyeti, Sadri Alışık Tiyatrosu’nda eğitim almıştır. 7 yıllık bir aradan sonra yeniden Arka Sıradakiler dizisiyle ekranlarda görülmeye başlamıştır.

Oynadığı diziler

Ayrı Dünyalar (1997) – Fatma
Örümcek (1998) – Tuğçe
Bücür Cadı (1999) – Zeliş
Büyük Buluşma (2005)
Beşinci Boyut (2006)
Arka Sıradakiler (2007-2012) Eda
Bir Ömür Yetmez (2011-2012)
Emret Komutanım Yeniden (2013) – Gönül Hemşire
Sevdaluk (2013) – GoncaYorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir