Hangi Kan grubundasınız? Kan Grubuna Göre Cilt Bakımı…Hangi Kan grubundasınız? Kan Grubuna Göre Cilt Bakımı…

Aslında kan türlerine göre farklı diyet ve yaşam tarzına göre yapılan tedavilerin başarılı olması çok da şaşırtıcı değil. Aynı şekilde cilt içinde kan grubunun özelliğinin olabileceğini düşündük ve cilt güzelliği için hangi kan grubu ne uygulamalı sizler için araştırdık. Kan grubuna göre doğru cilt bakımını sizde uygulayın….

Kan grubu A olanlar

A gruplarına vitaminli kozmetik ürünleri  ve zeytin yağı kullanılması tavsiye edilir.Vücut ısısını koruyacak doğal kıyafetler, cildi koruyacak sıcak giysiler tercih etmelidirler.

Kan grubu  B olanlar

B kan grubundakiler metabolizması daha hızlı olduğu göz önüne alındığında, uygun cilt masajları yapmak mümkündür. Dış etkenlere karşı hasas olan B grubundakiler sık sık orta asitli bir temizleyici ile yüz ve vücut temizleme ürünü kullanılmasını önerilir. Kokulu sabunlardan kaçınmalıdırlar.

Kan grubu  AB olanlar

Kan grubu AB olan kişilerin ciltleri kolayca farklı koşullara uyum sağlar, ev yapımı ürünler olmak üzere doğal kozmetik ürünlerini de kullanabilirler. Soğuk su ile yüzünüzü yıkamaktan kaçının, bunun yerine maden suyu ile temizliği seçin.

Kan grubu  0 olanlar

Kan grubu 0 olan kişilere cilt güzellikleri için en az 8 saat boyunca gece uykusu önerilir. Bu cilt sorunlarından kurtulmaları için büyük fırsat yaratır. Köpük şeklindeki temizleyiciler tavsiye edilmez. Bunun yerine temizleme jelleri ve hafif kremleri tercih edin. Ayrıca UV ışınlarından korunmak için SPF faktörü içeren kremler kullanın.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir