Yüz Maskesi İçin Mutfaktan 7 BesinYüz Maskesi İçin Mutfaktan 7 Besin

İçinde bir sürü kimyasal bulunan kozmetik ürünlerinden daha faydalı ve daha doğal ürünler mutfağınızda… Güzel, parlak, canlı ve sıkı bir cilt için mutfağınızdan 7 besin….

Harika ve canlı bir cilt için evinizde tamamen doğal yüz maskelerini kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. yüz maskeleri için en iyi gıdaları tekrar tanımak ve onlara bir şans vermek için en iyi zaman.

Muz

Muz, inanılmaz bir meyvedir. Regl döneminde yediğiniz bir muzun sancılarınıza iyi geleceğini biliyor musunuz? Aynı zamanda içerdiği bolca A ve E vitaminleri yüzünden yüz maskelerinde kullanılan besinlerin en iyilerindendir. Bu meyveyi yüze uygulamak cildinizin yumuşak, pürüzsüz ve bakımlı olmasını sağlar. Aldığınız olgun muzu iyice ezin ve 10-20 dakikalığına yüzünüze uygulayın. Ilık suyla durulayın ve yumuşak cildinizin tadını çıkarın.

Avokado

Bu yumuşak kıvamlı meyve A vitamini ve antioksidanlar açısından çok zengin olduğundan yüz maskelerinde kullanmak için idealdir. Avokadoya bir şans vermeyi düşünüyorsanız eğer olgunlaşmış bir avokadonun yarısını bir çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak bir tür macun elde edin ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika sonra durulayın. Cildinizin daha yumuşak, sıkı ve esnek olduğunu hissedeceksiniz.

Bal

Bal, birçok kullanım alanı olan faydalı gıdalardan birisidir. Akne tedavisinde, kuru ciltleri nemlendirmede, yanıkları ve kesikleri iyileştirmede kullanılır. Balı yalnızca anti bakteriyel ve nemlendirici bir yüz maskesi olarak kullanabilir ya da akne tedavi özelliğinden yararlanabilirsiniz. Banyo yapmayı seviyorsanız eğer, banyo suyuna iki ölçek bal katarak rahatlatıcı etkisinden de faydalanabilirsiniz.

Sayfa: 1 2


Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir