Otuzlu Yıllar20’Li yaşlar parlak ve enerji dolu yıllar bitti ve otuz yıllar size hayal kırıklığı ve yaşlanmak istemiyorum cümleleri ile mi geliyor. Korkmayın böyle olmak zorunda değil…

Öncelikle yapmanız gereken başkaları kendiniz karşılaştırma duygularına girmeyin. Çünkü hayat başkaları ile bir yarış değil. Hayat kendi kendiniz ile yarışınız olmalı. Kendinizi dinleyin ve memnun olun…

Sabırlı Olun: Hayatta ne istediğinize karar verin. Ancak acele etmeyin. Kendi üzerinize baskı yapmayın sabırlı ve rahat olun.

Risk Alın: Çılgın bişey yapabilirsiniz. Size iyi gelebilecek bir aktivite seçin. Mesela bir sırt çantası alıp doğa sporları yada bungee jumping yapabilirsiniz, Avrupayı seyahet edebilirsiniz. Kendinizi çocuklar gibi mutlu hissedebilecek maceralara atılın.

Özgüven: Kendinizi yabana atmayın. Yeterince başarılı, sevimli zeki, yakışıklı ya da güzel olmadığınız düşünmeyin. Mutlaka her insanın farklı bir yönü vardır. Kendi farkınızı keşfedin ve mutlu olun. Kendiniz ile iletişiminizi kesmeyin. Unutmayın öncelikle değer ve sıfatları kendiniz vermelisiniz….

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir