Göz Makyajının İncelikleriGöz Makyajı

Makyaj yaparken üzerinde durulması gereken göz makyajıdır. Gözlerinizi  en plana çıkarmak makyajın diğer kusurları kapatacaktır.

 

Doğru yapılmış bir göz makyajı sizi daha güzel gösterecektir. Gözlerinizi ön plana çıkarabileceğiniz, etkileyici göz makyajının püf noktaları…

 

Peki etkileyici  göz makyajının incelikleri nelerdir?

Göz makyajına başlarken ilk önce varsa göz altı torbalarını kapatmaktır. Göz torbalarını kapatıcı ile kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Göz makyajında ilk yapılması gereken şey kapatıcı uygulamaktır. Kapatıcınızın rengini dikkatli seçin, cildinize yakın bir ton olmasına dikkat edin. Altın tonlarındaki kapatıcılar seçmek size daha genç ve güzel bir ışıltı katacaktır.

Kapatıcıyı uygulamak için parmak uçlarınızı kullanın. Bu hem kapatıcınızın ziyan olmamasını hem de doğal bir görünümü olmasını sağlayacaktır. Kapatıcıyı her zaman hem göz kapaklarınızın üzerine hem de göz altlarınıza uygulayın. Kapatıcı ile gözlerinizin etrafında bir daire oluşturun.

Göz Farı Uygulama:

Farı uygulamadan önce mineral bir pudrayı yüzünüze uygulayın. Pudranızdan birazını parmak uçlarınızla kapatıcınızın üzerine uygulayın ki kapatıcınızın yağlı görünümü ortadan kalksın. Bu pudra sürme şekli, farınız için de mükemmel bir baz yaratacaktır.

Büyük görünen gözlerin sırrı beyaz fardan geçer… Beyaz bir farı bütün göz kapağınıza uygulayın bu, gözlerinizi daha büyük gösterecek ve farınızın rengini ortaya çıkartacaktır.

Şimdi göz kapağınızın katlandığı noktaya koyu bir renk far sürün. Eğer esmerseniz, koyu kahverengi bir farı tercih edebilirsiniz.Hafif bir parlatıcı far ile kullanabilirsiniz.

Koyu farınızı, saç renginize ve cilt renginize uygun bir tonda seçin. Kahverengi, hemen hemen herkese yakışan ve doğal duran bir renktir o nedenle ne renk yapacağınızı bilmiyorsanız kahverengiye yönelin. Bu koyu renk farla bütün göz kapağınızı boyamamaya dikkat edin. Farı, göz kapağınızın ortasından dış köşeye doğru uygulayın. Böylece beyaz göz farı hala görülür olur ve gözlerinizi daha iri gösterir.

Şimdi sıra dikkat çekici göz farını uygulamaya geldi.

Bebek pembesi gibi yumuşak bir rengi seçerek gözlerinize dikkati abartmadan çekin. Bebek pembesini kaşınızın oradaki kemikten göz kapağının çizgisine kadar sürün. Bu, bütün modellerin gözlerini daha büyük gösterme hilesidir.

Çekici Gözler İçin Eyerliner Şart…

Sırada eyeliner kullanmak var.

Siyah her zaman en çok tercih edilen ve klasik renktir ve siz de bunu kullanabilirsiniz. Eyelinerınızı ister kalem, ister sıvı, ister toz seçin ama jel olanlardan uzak durun. Çünkü jel eyeliner çabucak bozulur. Eyelinerınızı göz pınarınıza kadar çekmeyin, göz pınarınızın orayı boş bırakmak daha doğal bir görünüm verecektir.  Eyelinerınızın uç kısımlarını çok az daha uzatarak, aşırıya kaçmadan bir kuyruk görünümü oluşturun.

Göz Makyajınızı Rimel İle Tamamlayın.

Göz makyajının olmazsa olmazı rimeldir.

Son olarak iyi kaliteli, sudan etkilenmeyen bir rimel  seçin ve bunu 2-3 kat olarak kirpiklerinize uygulayın. Rimeli sürerken önce içten sonra dıştan sürmeye özen gösterin.

Bir yorum

  1. gülden 21 Aralık 2016 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir