Burçlara Göre Tatil SeçimleriBurçlara Göre Tatil Seçimleri

Tatilde herkesin tercihi farklıdır. Kimi eğlenceyi, kimi macerayı, kimi sakinliği, kimi de gezmeyi sever. Burçlar göre tatil seçimleri nasıl? Hangi burç hangi tarz tatili tercih ediyor?

Koç Burcu:

Koç, diğer burçların aksine tatilinde günlük hayatından çok farklı şeyler yaşamak ister. Maceraya bayılır. Değişik alışveriş merkezleri keşfetmek, ekstrem sporları denemek ister. Tatilde dağcılık, rafting, yamaç paraşütü gibi sporlar yapmayı tercih eder. Doğaya karşı kendi gücünü test edebileceği bir kamp tatili ona iyi gelecektir. Koç burcu ilk defa gittiği yerlerde çok eğlenir. Bu yüzden tatil için hiç gitmediği yerleri seçmelidir. Her zaman yeni şeylere ihtiyacı vardır, daha önce gezip gördüğü yerler ona fazla heyecan vermez. Tercih edeceği ülkeler arasında, Belgrad, Amerika, Brezilya, Meksika, Fransa, İtalya.

Boğa Burcu:

Boğa insanı, tatilde çok hareket etmek yerine dinlenmeyi ve gevşemeyi tercih eder. Boğa burcu lükse ve güzelliklere düşkündür. Boğa için tatil demek, günlük hayatın dışında farklı zevkleri tatmak demektir.
Yeşillikler içinde dağ ya da göl manzaralı şık bir tatil köyü, otel tam ona göredir. Abant Gölü, Yedigöller, yazın Kartalkaya, Uludağ, İsveç, İsviçre, Aspen gibi yerlerde çok mutlu olacaktır.
Kitapçıları, müzeleri, sanat galerilerini ve mağazaları dolaşarak rahatlayabilirler.

Kadın Boğalar, güzellik ürünleri ve bakımlarla kendilerini şımartmak ister. Güzel yemekleri olan açık büfe ve masaj hizmeti veren bir otel ya da tatil köyü tam Boğa burcu insanına göredir. Yurtdışında; Paris, Milano, Viyana gibi yerler onlara göredir.

İkizler Burcu:

İkizler insanı tatile dinlenmek için değil, değişiklik için gider. Tatil programı yaparken dikkat etmesi gereken en önemli konu, gittiği yerde kafaca ve fiziksel olarak tamamen meşgul olabileceği aktivitelerin olmasıdır. Plajları, tarihi yerleri, müzeleri, alışveriş merkezleri, güzel manzarası olan ve kısa geziler yapabileceği diğer tatil yörelerine yakın bir yer seçmelidir.

İkizler burcu, Yay ve Balık gibi çift bedenli bir burçtur, tatilinde iki ülkeye, iki şehre birden gitmek isteyebilir. İkizler burcu, bulunduğu yörenin kültürünü, yaşam tarzını yansıtmayan lüks otelleri tercih etmez. Onun yerine minik otelleri, pansiyonları, aile işletmelerini tercih eder. Haberci ruhlu İkizler’in odasında bir TV, yakınlarda ise gazete bayii ya da kitapçı olmalıdır.
Tatilde, telefonundan ve bilgisayarından vazgeçemeyenlerdendir. Tatil tercihini genelde Uzak Doğu, Amerika, Fransa, Yunanistan olarak kullanır.

Yengeç Burcu:

Yengeç insanları en çok su kenarında tatil yapmaktan mutlu olurlar. Yengeç burçlarının çoğu evlerinden fazla uzaklaşmak istemezler. Evlerine yakın deniz, göl kenarları, onlar için ideal tatil yerleridir. Büyük lüks oteller yerine küçük oteller, içinde mutfağı olan bungalovlar sakinliği seven Yengeç insanına hitap eder. Tatilde, o yörenin pazarından aldığı sebze ve baharatlarla yemekler yapabilirse çok mutlu olacaktır. Kendini ne kadar çok evinde hissederse, gittiği yerde o kadar çok rahat eder.

Tutumlu Yengeç fazla para harcamayı sevmediğinden hesaplı turlarla tatile çıkmak ister. Ailesine bağlı Yengeç burcu, büyük dedelerinin doğduğu yerlere gidip köklerini araştırmaktan heyecan duyacaktır. Aynı şekilde Mekke, Kudüs, Tibet gibi dinlerin doğduğu ya da Kapadokya, Roma gibi dini yerlerin bulunduğu bölgeleri ziyaret etmekten de zevk alacaktır. Bir Yengeç için tatilde ne yaptığı ya da ne aldığından çok neler hissettiği önemlidir.

Aslan Burcu:

Aslan burcu, lüksü ve gösterişi seven tatilde en değişik, en harika tatil için tüm parasını birden harcayabilir. Hatta bu parayı bir araya getirebilmek için uzun bir süre beklemeyi bile göze alır. Rahat edemeyeceği, zor şartları olan bir tatilin anlamsız ve sıkıcı olduğuna inanır.

Aslan toplum insanıdır, kalabalıktan hoşlanır. Issız bir tatil yöresi ona göre değildir. Zengin kültürleri olan kalabalık şehirler onu çeker. Özellikle eski sarayları, kaleleri olan yerlerde asaletin izlerini bularak çok mutlu olur. Aslan insanı nereye giderse gitsin parasının yettiği en lüks otelde en iyi servisi almak ister. Gece hayatını sevdiğinden onu dans etmeye, caz konserine ya da tiyatroya götürebilirsiniz. Kendisini gösterebileceği ve herkesi görebileceği barlara, kafelere bayılır.
Tenha bir yerde iki arkadaş kamp yapma fikri, Aslan burcuna göre değildir. Antalya veya Ege bölgesindeki lüks tatil köyleri ve 5 yıldızlı oteller Aslan burcu için idealdir. Miami, Loire bölgesi, Milano, Prag, Londra.

Başak Burcu:

Başak burcu; zeki, entelektüel, iletişimci ve aynı zamanda üretici bir burçtur. Onun en son isteyeceği şey, sırt üstü uzanarak hiçbir şey yapmadan geçireceği bir tatil olacaktır. Başak insanı hareket ister. Keşif ve araştırma duygusunu tatmin edeceği yeni yerler, ona heyecan verecektir.

Gideceği yer ile ilgili önceden, ne kadar çok bilgi toplayıp hazırlık yaparsa, gittiği zaman o kadar çok mutlu olur. En uygun fiyatlı tur ve otelleri araştıracak, eğer yabancı bir ülkeye gidecekse o ülkenin dilini biraz öğrenecek, kültürü hakkında bilgi toplayacak, ön hazırlıkların hepsini eksiksiz yapacaktır.

Sağlığına düşkün olan Başak burcu uzak ülkelere gidemiyorsa, yakınlardaki kaplıca, sağlık merkezleri gibi yerlere giderek kendini yenileyebilir. Buralarda egzersiz yapacak, doğa içinde yürüyecek, masaj, sauna, çamur, parafin maskeleri ile baştan aşağı temizlenecek, arınacak, dinlenecek ve kendini harika hissedecektir. Her türlü kaplıca ve SPA oteli Başak burcuna göredir.

Terazi Burcu:

Terazi insanı, oldukça sosyal olan  tatil için büyük bir şehri ya da hareketli bir tatil yöresini tercih eder. Konforlu ve rahat bir ortamda olmayı sevdiğinden, çadırda bir tatil ona göre değildir. Terazi’ye kamp yapmaktan bahsederseniz faksı ve kablolu TV’si olmayan bir otel demek istediğinizi zannedebilir.

Terazi burcu, müzeleri, sanat galerilerini dolaşmayı, alışveriş yapmayı sever ve gece hayatından çok zevk alır. Terazi insanları tek başına ya da yalnızca bir kişi ile tatile çıkma fikrini hayal bile edemez. Onun için tatil demek, kalabalık ve neşeli insanlarla bir arada eğlenmek demektir.
Arkadaşlarıyla birlikte gideceği büyük şehirler ve büyük şehirlere yakın doğal güzellikleri olan yerler tam ona göredir. Tatil için ideal yerleri: Paris, Roma, İstanbul, Madrid, Londra ve Atina ve İbiza.

Akrep Burcu:

Akrep burcunun özel hayatı çok önemlidir. Issız ve sakin bir ada, tatil yöresi ya da özel bir tekne tam ona göredir. Yengeç ve Balık gibi duygusal bir su burcu olan Akrep, su kenarında kendini hiçbir yerde olmadığı kadar iyi hisseder.

Akrep burcu, yoğun duygulara ve tutkulara sahiptir ancak zaman zaman yalnız kalmaya da ihtiyaç duyar. Sevgilisiyle, baş başa çıkacağı bir tatil ya da çok yakın arkadaşlarıyla geçireceği bir tatil tam ona göredir. Akrep burcu, çok tanımadığı ve samimi olmadığı bir grupla tatil yapmayı pek tercih etmeyecektir. Tatil yapmak için hiç kimseyi bulamazsa, cesur bir kararla tek başına tatile çıkacaktır. Hayli gözü pek olan bu burcun bayanları, tek başına Avrupa gezisi yapmaktan da çekinmeyecektir.

Kaldığı yerde televizyon ve telefon olmasa da olur ama oda servisine ihtiyacı vardır. Tatilde genel olarak konforu da tercih eden burçlardandır. Şarap içebilmeli, rahatlatıcı klasik müzik, new age, etnik ve mistik müzik gibi sevdiği müzikleri dinleyebilmelidir. Onun için tatil demek, dış dünyaya hazırlanmak ve yenilenmek demektir. Günlük hayatta enerjisini çok yoğun şekilde kullanan Akrep insanı, enerjisini çok çabuk tüketir.

Issız bir adaya veya tekneye bütçesi yetmiyorsa; deniz ya da göl kenarında kitap okuyarak, balık tutarak ve hiçbir şey yapmadan dinlenebileceği sakin yerlerde tatil yapmalıdır. Akrep insanının sahilde uzun yürüyüşlere ve arabayla küçük gezilere çıkmaya ihtiyacı vardır. Kaldığı otelin temiz ve konforlu olmasını arzu eder. Gittiği yerlerde müzeleri, ören yerlerini, mistik yerleri ve az bilinen yerleri gezmeyi tercih edecektir. Derin duygulara sahip olan Akrep; tüm duygularını, gördüklerini, hissettiklerini özetle tatil anılarını yazmayı tercih edecektir. Balkan ülkeleri, Latin ülkeleri, ezoterik konulara duyduğu ilgi sebebiyle Mısır, Hindistan, Meksika ve Uzak Doğu, bütün egzotik adalar. Avrupa’da ise Barselona, Madrid, Roma.

Yay Burcu:

Yay burcunun, seyahat etmeye karşı müthiş bir tutkusu vardır. Hatta bu burç için burçlar kuşağının en Seyyah burcudur diyebilirim. Ne kadar uzak ve egzotik yerlere giderse o kadar çok heyecan duyar. Alaska’dan, Kenya’ya tüm uzak ülkelere gitmek ister. Zıt burcu İkizler gibi kafaca zorlanmaya ve yeniliğe ihtiyacı vardır. Yolculuğa çıkmadan çok önce, gideceği yerin kültürü ve tarihi hakkında olabildiğince bilgi toplar. Lisan konusunda oldukça yeteneklidir ve gideceği ülkenin insanları ile hiç olmazsa biraz sohbet edebilecek kadar, o ülkenin dilini öğrenmek ister.

Atletik Yay burcu, tatil programını bol fiziksel aktivitelerle doldurmalıdır. Bol aktiviteli, spor faaliyetleri olan yerler Yay insanı için idealdir. Doğada yürüyüşler yapmak, bisiklete binmek, tenis oynamak, yüzmek, koşmak, ata binmek ve açık havada egzersiz yapmak ona çok iyi gelecektir. Doğayı ve macerayı sevdiği için arkadaşlarıyla kamp yapma fikri, onu cezp edecektir.

Yay insanı için yolculuk yapmak çok keyiflidir ve o, seyahat etmek için hiçbir fırsatı kaçırmayacaktır. Bu yüzden tek başına uzak yerlerde tatil yapma fikri ona çok cazip gelecektir. Nasıl olsa orada, o ülkenin insanlarıyla tanışma fırsatı bulacaktır. Gittiği ülkelerin kültürünü, yaşayışını yakından görmek, bilmek ve deneyimlemek ister. Bu yüzden gittiği yerlerin yerel tatlarına, danslarına karşı büyük merak ve ilgi duyacaktır. Yay burcunun ideal tatil arkadaşları; kendisi gibi hareketli, özgür ruhlu, maceracı olan Koç Yay, İkizler ve gözü kara Akrep burçları olacaktır. Farklı kültürleri olan ülkeler ve din merkezleri onu cezp eder. Kudüs, İsrail, Uzak Doğu, Tibet, Latin ülkeleri, Hindistan ve Moğolistan.

Oğlak Burcu:

Oğlak burcu için en ideal tatil, dağlık bir bölgede olacaktır. Bu burç, geleneklere ve tarihe önem verdiği için antik ve tarihi yerleri gezmekten büyük zevk alır. Hatta arkeolojik kazılar yapılan bölgelere gitmek ya da bu kazılardan birinde gönüllü çalışmak, hayatının unutulmaz tecrübesi olacaktır. Oğlak insanı eski, büyük ve geleneklerini koruyan otellerde kalmaktan büyük zevk duyar. İstanbul’da Pera Palas, New York’da Plaza, Londra’da Ritz oteli gibi…

Bunun yanı sıra Oğlak burcu, doğada dere tepe yürümeye bayılır. Oğlak, tatilinde biraz iş yapabilirse çok mutlu olur. Bu yanındaki insanı çıldırtabilir ama onun için iş, hayatının bir parçasıdır, ona büyük zevk verir ve bu yüzden de çok başarılıdır. Seyahatinde işle ilgili bir fırsat yakalayabilirse, tatili daha da zevkli olacaktır.

Kova Burcu:

Sıradan turistik bir tatil; maceracı ve özgür ruhlu Kova burcunu sıkacaktır. Dünya kültürlerine, toplumların sosyal yapılarına ilgi duyan, entelektüel Kova, büyük sosyal değişimlerin olduğu Rusya, Çin, Hong Kong ya da Berlin gibi yerlere gitmelidir.

Kova burcu bilgisayarı olmadan yaşayamaz, tatilde iken aklı bilgisayarındadır. Dizüstü bilgisayarını her yere taşır, bilgisayarı yanında yoksa da mutlaka birisi onun için e-mail’ini kontrol ediyordur. Bağımsız ruhlu Kova insanının, açık alanlara ihtiyacı vardır. Doğa harikası ıssız yerlerde özgürlük ve keşif duygusunu yaşayacaktır. Her dakikası planlanmış turlar ona göre değildir. Kendi programını kendi yapacağı bir tatili tercih eder. Esintili bir karakteri olduğu için hiçbir gezinin, katı kuralları ya da günlük programı olmamalıdır. Kova burcunu, sürprizlere ve değişikliklere açık bir tatil fikri cezp eder.

Balık Burcu:

Balık insanı, iflah olmaz bir romantiktir. Tatilinden zevk alabilmesi için içinde biraz fantezi olmalıdır. Gerçek, günlük hayata benzeyen sıradan bir tatil ona göre değildir. Su grubundan olan Balık için en iyi tatil, bir adada ve deniz kenarında olandır. Dalga seslerinin duyulduğu, deniz manzaralı küçük bir otel, hassas Balık insanını rahatlatacak ve sakinleştirecektir. Balık fazla atletik olmayan, yaratıcı bir burçtur. Bu yüzden ağır sporlar yerine yüzmeyi, kürek çekmeyi, yelkenle açılmayı, şnorkelle dalmayı ve sahilde uzun yürüyüşlere çıkmayı tercih edecektir.

Tekne kiralamak onun için harika bir fikir olacaktır. Fotoğraf makinesiyle artistik ve yaratıcı fotoğraflar çekecektir. Balık burcu ayakları temsil eder. Balık insanı özellikle romantik aşk şarkılarıyla dans etmeyi çok sever. Sezgileri gelişmiştir ve seyahat sırasında keşfetme duygusu ona zevk verir. Onu, yapılması gereken tatil aktiviteleri ile programlamaya kalkmayın. İlginç şeyler bulursa kalmak isteyecek, özgür olamama hissi ise, onu çok rahatsız edecektir. Tatilde keyif alacağı yerler; Kıbrıs, Rodos, Mayorka, Yunan Adaları ve egzotik adalardır.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir