Göğüs Kanseri Riskini AzaltınGöğüs Kanseri Riskini Azaltın

Kadınların korkulu rüyası elbetteki göğüs kanseri. Bu hastalığın risklerini azaltmanın bir yolu gıdalardır. Bilim adamlarının araştırmalarına göre günlük olarak besinleriniz arasında bulundurmanız gereken 5 besin şu şekilde sıralanmış:

Nar

Nar, meme malign hücrelerin gelişimini düzenleyici ve önleyici etkisi vardır. Yapılan çalışmalar ile nar, meme kanserine karşı koruyucu olabildiği bilim adamlarınca açıklanmıştır.

Somon

Somon balığı  omega 3 esansiyel yağ asitleri açısından zengin bir balıktır. Yapılan araştırmalarda somon balığı tüketen, omega 3 esansiyel yağ asitleri ile beslenen kadınların kansere yakalanma riski diğer kadınlara oranla  % 14 daha az olduğunu göstermiştir. Somon balığı sevmeyen yada somon balığı tüketemeyenler,  hamsi, siyah morina ve uskumru gibi aynı yağlar açısından zengin olan  diğer balık türleri ile değiştirebilirsiniz.

Tatlı patates

Bilim adamları tatlı patateste bulunan karotenoidlerin, büyüme, iyileşme ve bağışıklık hücrelerini düzenleyen bir besin olduğunu açıkladılar.Tatlı patatesden başka en güçlü karotenoidler havuç, kabak ve koyu yeşil renkli sebzelerde bulunuyor.

Yeşil Çay

Meme kanserinin önlenmesi de dahil olmak üzere genel sağlık üzerinde birçok olumlu etkileri ile antioksidan olan yeşil çayı, günde en az 1 fincan yeşil çay tüketen 181 kadının katıldığı bir ankette günde, günlük ostrojen en alt miktarını aldığını göstermiştir.

Mantar

Çin’de 2.000 kadının üzerinde yapılan bir araştırmada, üçte ikilik bir grubun  hergün 10 gram ve ya daha fazla mantar yiyen kadınların meme kanserine yakalanma şansı daha az olduğu görüldü.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir