Buğulu Göz Makyajı Nasıl YapılırBuğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Etkileyici bir göz makyajının püf noktası buğulu bakışlardır. Buğulu bakışlar için püf noktalarına gelin bir göz atalım…

Buğulu makyaj yapmanın püf noktaları, buğulu gözler, buğulu bir makyaj yapma. Buğulu makyaj nasıl yapılır?

Farklı renk tonlarına sahip bir far alın. İlk önce göz kapağınıza hafif bir fondöten sürün. Bu makyajınızın kalıcılığını artırır.

Göz kapağınızın kirpik diplerine içten dışa doğru incelen bir şekilde likit göz kalemi uygulayın. Alt kirpik diplerinize de aynı şekilde uygulayın.

Temel bir çerçeve oluşturmak için gri veya siyah eyeliner ile kirpiklerinizin dibini hafifçe geçin. Ardından ince uçlu bir fırça ile ufak darbeler yaparak eyelineri dağıtın.

Buğulu göz makyajı

Far kutunuzdaki en hafif farı kaş kemiklerinize kadar hafifçe uygulayın. Yine açık ton göz farınızı çok hafif bir şekilde, çok dipten olmayacak şekilde, kaş birim noktanıza kadar dışa doğru uygulayın. Bu gözlerinizin daha büyük görünmesini ve gözaltı morlukların kapanmasını sağlar.

En koyu far rengini liner olarak kirpik diplerinize uygulayın. Parmağınızla ya da pamuklu çubukla başlangıçtan ortasına kadar çizgiyi hafifçe dağıtın. Ekstra hacimli, kıvrık kirpikler için, kirpiklerinize bulabildiğiniz en yoğun ve koyu göz maskarası uygulayın.

6 Adımda Buğulu Bir Göz Makyajı Yapabilirsiniz
Göz Makyajı Önerileri
Göz Makyajının İncelikleri

2 Yorum

  1. Elif Gül 18 Haziran 2017 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 19 Haziran 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir