Kapatıcılar Hakkında BilmediklerimizKapatıcılar Hakkında Bilmediklerimiz

Kapatıcılar, bayanların makyajda mükemmelliği sağlamak için kullanıldığı gizli bir silahtır.

Peki kapatıcıları ne zaman ve nasıl kullanmalıyız?

Göz altlarındaki morlukları, ince kırışıklıkları, renk farklılıklarını ve göz altı torbalarını kapatmaya ve daha pürüzsüz bir görünüm sağlamaya yarayan kapatıcıları seçerken, kullanım alışkanlıklarınızı ve ihtiyacınızı göz önünde bulundurun.

Makyaj sanatçıcı Lijha Stewart kapatıcılar hakkında bilmediklerinizi anlattıklarına bir göz atalım.

Kalem kapatıcı
Eğer aceleniz varsa kullanmanız gereken ürün kalem kapatıcılar. “Leke ve küçük kusurları kapatmak için kalem kapatıcılar uygun” diyen Lijha, kalem kapatıcıların iç köşelere rahatlıkla girerek daha kolay ve hızlı bir uygulamaya imkan verdiğini söylüyor. Yalnız kalem kapatıcılar balmumu ve krem bazlı olduğundan daha yoğun bir etki bırakacaktır.

Fırçalı kapatıcı
Fırçalı kapatıcılar kolay uygulama için kendinden bir fırçaya sahiptir. Bu kapatıcılar genellikle hassas ciltlere önerilir. Fırçalı kapatıcılar renk farklılıklarını düzeltip kusurları kapatır. Fırçalı kapatıcıyı kullanırken destek amacıyla kalem kapatıcınızdan yardım alabilirsiniz.

Stick kapatıcı
Stick kapatıcılar kırmızı renkleri kapatmak amacıyla genellikle sarı alt tonludur. “Stick kapatıcıların opak formülü koyu göz altlarını kapatmak için harika bir seçim” diyen Lijha, stick kapatıcıların salisilik asit içerdiğini de belirtiyor.

Krem kapatıcı
Makyaj yapmak için zamanınız varsa tercih edebileceğiniz en iyi kapatıcı krem olandır. Fırça uygulamalarına eliniz yatkınsa tercihinizi kremden yana kullanın. Fakat açııp kapanan ağzı yüzünden ister istemez kapatıcınız bir süre sonra kirlenecek ve bakteri toplayacaktır.

Sıvı kapatıcı
Kullanımı ve uygulaması en kolay kapatıcılardan biri olan sıvı kapatıcılar için parmaklarınızı veya fırça kullanabilirsiniz. Sıvı kapatıcılar, hafif yapısı sayesinde günlük kullanım için oldukça uygun fakat kapatıcılığı diğerlerine göre daha azdır.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir