Ağda-Epilasyon Öncesinde Ve Sonrasında Yapmanız GerekenlerAğda-Epilasyon Öncesinde Ve Sonrasında Yapmanız Gerekenler

Ağda öncesi ve sonrası yapmanız gerekenler. Aşırı tahriş ve kızarıklıkları önlemek ve kolay epilasyon için sırlar;

İşte Ağda zamanında yapmanız gerekenler:

1- Eğer planlanmış bir epilasyon gününüz ise o gün Kahve ve alkol kullanıyorsanız planlanmış bir epilasyon gününüz varsa bu içecekleri atlayın. Çünkü uzmanlar kafein ve alkol’ün ağrıyı güçlendirdiğini iddia ediyorlar.

2- Zamanınız var ise sıcak bir duş ile ağdaya başlarsanız, gözenekler açıldığı için tüylerin çıkması daha kolay olacaktır.

3- Ölü derilerden arının. Ağda öncesi ölü derileri atmanız tavsiye edilir. Bir  lif ile ölü derilerden arınırsanız kıl dönmesini de önlemiş olursunuz.

4- Ağrının en hassas olduğu günlerden kaçının. Yani Menstrüasyon günlerinize yakın epilasyonlardan sakının.

5-Eğer ağda yada benzeri ürünler ile tüyleri kökünden bir epilasyon yöntemi tercih ettiyseniz artık jilet kullanmamalısınız.

6- 1 haftalık periyodlar halinde epilasyon uygularsanız acı daha az olur ancak tüylerde tutarsızlık sorunları yaşarsınız. Tüylerin uzunlukları farklı boyutlarda olur.

7- Epilasyon sonrası cildinizi tahriş etmemesi için çamaşır ve kıyafetlerinizin pamuklu malzemeden olmasına özen gösterin. Aksi halde polyester ve diğer suni malzemeler zaten tahriş olmuş cildinizi sürterek daha da tahriş olmasına neden olacaktır.

8- Epilasyon sonrası parfümlü losyon ve kremlerden kaçınmalısınız. Ancak ;  aloe vera’lı yatıştırıcı jeller,  bebek yağları veya vücut için besleyici kremler kullanabilirsiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir