5 İpucu İle Eş Seçimi5 İpucu İle Eş Seçimi

5 İpucu ile doğu kişiyi bulun, Aşkın zamanı nedir ? Aşkın tarihi ? Aşkın Formulü? Ortak ilgi gerekli midir? Evlilikte iletişim…

Kendinizi bilin

Eğer gerçekten doğru eşi seçmek istiyorsanız bu adım çok önemlidir. Kendinizi bilmek zorundasınız. Bazı insanlar Ruh eşinin seçimi için dünyanın her bir köşesini ararlae ama nafile geri gelirler. Bu başarısızlığın nedenlerinden biri kendini sormaması. Yani, birini sevmek önce, doğru erkek ya da evlenmek için bayan seçiminizi yapmadan önce, kendinize sorular sorarak başlayın: Sen kimsin? Ne istiyorsun? Ve eşinizden ne bekliyorsunuz? Neyi çok seviyorsun? Bu sorular çok küçük gibi görünüyor ama çok önemlidir. Bu sorular sizi kim olduğunuzu tanımlamaya başlayan sorlardır ve gerçekten ne istediğinizi ki kendinize bu soruları yanıtladıktan sonra tanırsınız.

Pozitif olun ve gülümsemeye devam

Kendinizi bildikten sonra, artık fikrinizi değiştirmeye başlayabilirsiniz. Gelecekteki karısı veya kocasıiçin  bir sonraki önemli adım olumlu yaklaşımdır. Olumlu olmak, insanları otomatik olarak mutlu eder. Enerjinizi gülerek etrafa yaymak sizi pozitif kılacaktır. Mutluluk cahillik değil ama gerçekliğin kabulünü içinizde, gülümseyerek tutun.

Ne istiyorsunuz?

Aşkın formülü yoktur. Tarihi ve tipi de yoktur. Siz aşkınızı bulmak istiyorsanız sadece sabretmelisiniz. Çünkü  sabırla keşfedilmesi  gereken tek şey aşkdır. İlgi duyduğunuz kişi ile aranızda iletişim varsa aşk başlayabilir.

Ortak ilginiz

Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş diye bir atasözü vardır. Bu söz bazı durumlarda doğru olabilir ama genel olarak konuşursak, iki kişi arasında ortak bir ilgi olmalı. Bu video oyunları, binicilik, spor, yürüyüş, doğa turları vs. farketmez; Sadece ortak noktalarınızdan emin olmak zorundasınız, en azından, beraber yapabileceğiniz bir iki şey olmalı… Bu ortak noktalar çiftin gelecekteki yaşamında büyük bir rol oynayacaktır.

İletişim kurmak

Bu da bir başka önemli noktadır. Birbirinizle konuşmak değil, iletişim kurmaktan bahsediyoruz. Çünkü evlilikte sadece konuşmak , muhabbet etmek ile bir yere kadar gelinebilir sonrasında mutlaka ki ( hoşlanılmyan şeyler, öfke, tartışmalar olacaktır ) iletişim, uzun vadeli ve mutlu evliliğin temelidir.Bu yüzden sadece konuşabildiğiniz değil iletişim de kurabileceğiniz bir eş seçimi yapmalısınız.

Biz sizler için sadece birkaç ipucu verdik. Kim olduğunuzu ve ne istediğinizi sorgulayın, pozitif olun, ne istediğinizi tanımlayın, ortak yanlarınızı keşfedin ve istemedikeleriniz anlatabileceğiniz iletişim kurabileceğiniz birini seçin.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir