Dudak Kalemi Kullanmak İçin 6 NedenDudak Kalemi Kullanmak İçin 6 Neden

Başarılı bir makyaj için dudak kalemini önemli.

90’lı yıllarda çok moda olan dudak kalemi son zamanlar tekrardan trend oldu.

Dudak makyajını daha güzel gösteren dudak kalemleri uzun zamandır popüleritesini yitirmişti.  Makyaj uzmanları bu yıl yeniden trend olan dudak kalemi kullanmak için 6 nedeni sıraladı.

 İşte dudak kalemi kullanmanız için 6 neden:

Dudağın şeklini vurgular . Dudak kalemi aynı zamanda dudağınızın şeklini vurgular. Eğer dudaklarınız dolgunsa bunu dudak kalemi ile ön plana çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde dudaklarınız küçük ise dudak kaleminin yaratacağı etkiyi hemen fark edeceksiniz.

Rengin dağılmasını önler. Özellikle koyu renkli rujlar kullanıyorsanız, dudak kalemiyle belirginleştirdiğiniz rujunuzun gün içerisinde dağılmasını engellemiş olursunuz. Kenarlara yayılmayı engelleyen dudak kalemi, rujunuzun düzgün gözükmesini sağlar.

Ruju canlı gösterir.

Rujunuzu sürmeden, rujunuzla aynı renkte bir dudak kalemi ile dudaklarınızın içini doldurursanız, rujunuz bir süre sonra uçsa bile dudaklarınızı aynı renk kalemle boyadığınız için soluk görünmezsiniz. Dudaklarınız uzun bir süre aynı renkte kalır.

Dudak kalemi ile dudak çizgisinin biraz üstünden çerçeveyi çizip, üstünden ruj ile geçerseniz dolgun görünümlü dudaklara sahip olursunuz. Bunun için dudak kaleminiz rujdan sadece bir ton koyu olmalıdır.

Dudak kalemleri rujun daha dayanıklı olmasını sağlar. Dudaklarınıza sürdüğünüz kalem sayesinde rujunuz dudaklarınıza tutunur ve uzun süre ruj tazelemek zorunda kalmazsınız.

 

Makyaj Yaparken Bu 3 Kurala Dikkat
Dudak Makyajı Nasıl Yapılmalı

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir