Topuklu Ayakkabıdan Vazgeçemeyenler İçin ÖnerilerTopuklu Ayakkabıdan Vazgeçemeyenler İçin Öneriler - viphanimlar.com

Topuklu ayakkabılar biz hanımların en sevdiği aksesuarlardır. Ancak birde ayaklarımıza ağrı yapmasa iyi olurdu değil mi ?

Kadınların en çok önemsedikleri şeylerden biri ayakkabıdır. Topuklu ayakkabılar  sağlığa zararı kesin olsa da çoğu kadın  topuklu seviyor. İlle de topuklu diyenler, madem ki topuklu ayakkabıdan vazgeçemiyorsunuz, en azından ayaklarımızı masaj yaparak rahatlatabilirsiniz.

İşte topuklu ayakkabıdan yorulan ayaklar için masaj önerileri…  Topuklu ayakkabıdan yorulan ayakları rahatlatmak  için  4 basit masaj… 

1- Önce ayaklarınıza masaj yapın. Bir ayağınızı kucağınıza alarak parmaklarınızla ayağın altını, topuğunuzu derinlemesine ovalayın. Parmaklarınızı ayak parmaklarına geçirin ve ayağınızı bilekten sola ve sağa döndürerek bileğinizi rahatlatın.

2- İki elinizi ayak bileğinize sıkıca sarın, ellerinizi ters yönlere doğru hareket ettirerek ayak bileğinden başlayarak tüm ayağa ileri geri masaj yapın. Elinizin başparmağı ve işaret parmağıyla ayak başparmağınızı kavrayın ve nazikçe çekip parmağın sonuna doğru bırakın. Tüm ayak parmaklarınız için uygulayın.

3- Ayaklarınızı birbirine paralel topukların üzerinde yere koyun, parmaklarınızı içe doğru kıvırarak ve yeri ayağın ön kısmı ile iterek öne doğru ayaklarınızı kaldırın. Gidemeyeceğiniz noktaya geldiğinizde aynı şekilde bu kez ayaklarınızı geriye doğru parmak ve topuklarda hareket ettirin.

4- Her iki ayağınızı yere koyun, ayak parmaklarınızı içe doğru kıvırın ve ayak parmaklarından başlayarak ayakların yanını ve en son topukları yere koyarak bileklerinizle bir daire çizmeye çalışın. Birkaç kez tekrarladıktan sonra içten dışa doğru birkaç daire çizin.

Topuklu Ayakkabı Giymenin Bedeli Ağır

Dar Ayakkabı Mantar Sebebi

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir