Topuklu Ayakkabıdan Vazgeçemeyenler İçin Öneriler

Topuklu Ayakkabıdan Vazgeçemeyenler İçin Öneriler

Topuklu ayakkabılar hanımların en sevdiği aksesuarlarımız ancak birde ayaklarımıza ağrı yapmasa değil mi 🙂  Madem topuklu ayakkabıdan vazgeçemiyoruz en azından ayaklarımızı masaj yaparak rahatlatabiliriz. işte topuklu ayakkabıdan yorulan ayaklar için masaj önerileri:

  1. Önce ayaklarınıza masaj yapın. Bir ayağınızı kucağınıza alarak parmaklarınızla ayağın altını, topuğunuzu derinlemesine ovalayın. Parmaklarınızı ayak parmaklarına geçirin ve ayağınızı bilekten sola ve sağa döndürerek bileğinizi rahatlatın.
  2. İki elinizi ayak bileğinize sıkıca sarın, ellerinizi ters yönlere doğru hareket ettirerek ayak bileğinden başlayarak tüm ayağa ileri geri masaj yapın. Elinizin başparmağı ve işaret parmağıyla ayak başparmağınızı kavrayın ve nazikçe çekip parmağın sonuna doğru bırakın. Tüm ayak parmaklarınız için uygulayın.
  3. Ayaklarınızı birbirine paralel topukların üzerinde yere koyun, parmaklarınızı içe doğru kıvırarak ve yeri ayağın ön kısmı ile iterek öne doğru ayaklarınızı kaldırın. Gidemeyeceğiniz noktaya geldiğinizde aynı şekilde bu kez ayaklarınızı geriye doğru parmak ve topuklarda hareket ettirin.
  4. Her iki ayağınızı yere koyun, ayak parmaklarınızı içe doğru kıvırın ve ayak parmaklarından başlayarak ayakların yanını ve en son topukları yere koyarak bileklerinizle bir daire çizmeye çalışın. Birkaç kez tekrarladıktan sonra içten dışa doğru birkaç daire çizin.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir