Regl Dönemi Nasıl Geçirilmeli?Regl Dönemi Nasıl Geçirilmeli?

Pek çok kadın regl dönemini  sıkıntılar ile geçirir. Bu dönemlerde evden ve yataktan çıkmak istemeyen kadınlar bile vardır. Peki bu durum ne kadar sağlıklı ?

Aslında yanlış bilinen durumlardan birisidir yataktan çıkmadan bu dönemi geçirmek. Regl dönemlerindeki sıkıntılardan kurtulmanın yolu egzersiz yapılmasıdır. Uzmanların konu ile ilgili görüşleri ise günde düzenli 30 dakika aerobik , egzersiz krampların, şişmenin, ruh hali değişimlerinin ve diğer PMS belirtilerinin azaltılmasına yardımcı olacağı yönünde. 

Hanımlar adet döneminde yapabileceğiniz egzersizleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Günde düzenli 30 dakika aerobik egzersiz krampların, şişmenin, ruh hali değişimlerinin ve diğer PMS belirtilerinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Ağırlık Kaldırmak

Koşmak istemiyorsanız spor salonunda ağırlık kaldırabilirsiniz. Ağırlık kaldırmak kasların ve kemiklerin güçlenmesini sağlar. Daha fazla kas miktarı daha hızlı çalışan metabolizma demektir. Bu sayede dinlenirken bile daha fazla kalori yakarsınız.

Adet döneminde daha az tekrarla daha hafif ağırlıklar kaldırabilirsiniz. Kollar, bacaklar, sırt, karın, kalça gibi tüm büyük kas gruplarını çalıştırmayı hedefleyin. Yorgun veya güçsüz hissederseniz sık sık mola verin.

Yoga

Sayfa: 1 2 3 4


Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir