Sinirlerinize Hakim OlamıyorsanızSinirlerinize Hakim Olamıyorsanız

Sinirlerinize hakim olamıyorsanız sakinleşmek için size 4 öneri…. Mutlaka Okuyun!

1. Mümkün olanla olası olanı ayırın.

Kötü hadiselerin başımıza gelmesi mümkün olan bir dünyada yaşamaktayız . Ama hakikat şu ki, binlerce uçak varması gerektiği noktaya emniyetli bir biçimde ulaşıyor. Bunu unutmayın, sizin uçağınızın da emniyetli bir biçimde inecek olması en olası . Çocuğunuzun gün içinde okulda güvende olması gibi.

2. Çok fazlaysa sesini kısın.

Haberlerin sizi etkileyecek olmasının hiçbir vakit sonu yok. Kimi vatandaşlar için haberler büyüleyici. Yeni gerçekleşen şeylerden, gelişmelerden sürekli haberdar olmak istiyorlar. Kimi vatandaşlar içinse, kesintisiz trajik haberler almak çok fazla gergin ve yorucu. Şayet ikinci kategorideyseniz, kendinize bazen onay verebilirsiniz. Sesini kısın ve sizi rahatlatacak bir şeye odaklanın.

3. Korkularınızı çocuklarınızdan sakının.

Unutmayın ki çocuklar farkında olmadan gerginliğinize maruz kalabiliyor. Ve çocuklar bu korkularınızı aylarca hatta yıllarca yaşayabiliyor. Örneğin, siz tanık olduğunuz ve sizi korkutmuş olan hiç bir gelişmeyi bir yaz tatilinde unutabilirsiniz. Şayet sizin endişelerinizi ve gerginliğinizi çocuklarınız hatırlayabilir. Bu yüzden korkularınızı ve endişelerinizi yetişkinlerle paylaşın

4. Başkalarına yardım ederek daha kuvvetli hissedin.

Kimse kendini güçsüz hissetmek istemez. Bu durumu hiçbir vakit değiştiremezsiniz. Ama harekete geçerseniz, bu mevzuda daha kontrollü olacaksınız. Bağışta bulunun. Herhangi bir yardım kuruluşunda gönüllü olarak gönül vermiş olun. Sevginizi sakınmayın. Sonuçta korkularımız hiçbir vakit ölüme mani olamaz. Yalnızca hayata durgunluk kazandırır. Hayattan keyif almaya bakın.

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz bazı makalelerimize aşağodaki linklerden ulaşabilirsiniz…

Karşınızdakini Ne Kadar Dinliyorsunuz
Başarı Duygusu Ve Adaptasyon
İlişkilerde Kıskançlık
Aşk Hayatınızda Değişimin Vakti Geldi

Bir yorum

  1. Polyana 20 Temmuz 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir