Karbonatlı Su İle DiyetKarbonatlı Su İle Diyet

Karbonatlı su ile diyeti duydunuz mu ? Karbonatlı su zayıflanır mı ?

Şu an kulağınıza belki yabancı geliyor ama karbonatın  bilinen kullanım alanları genellikle ; hazımsızlık, vücuttaki fazla asit birikimini atmak gibi bildiğiniz faydalarının yanında karbonatlı suyun başka bir özelliği ise zayıflatması….

Karbonatlı su nasıl zayıflatıyor?

Uzmanlar, metabolizmayı hızlandırmanın yolunun vücudun asit baz dengesini alkali seviyeye çekmekten geçtiğini söylüyorlar.

Peki nasıl bunu başarabiliriz ? Karbonatlı su ile mümkün…

Karbonatlı suyun alkali yapısı ise bu konuda bizlere büyük bir fırsat sağlıyor. Özellikle et ve karbonhidrat ağırlıklı beslenen kişilerde vücutta asit birikmesi oluşmakta ve bu durum da ister istemez kilo vermeyi neredeyse imkansız hale getirmektedir.

Ortalama olarak sahip olduğumuz her 15 kg için 1 kg karbonatlı su tüketmek gerekiyor. Bu sayede hızlı ve kalıcı zayıflama sağlayabiliriz.

Bu konuda batı ülkelerinde yapılmış çok sayıda bilimsel araştırma olup gerek doğal maden suyu gerekse karbonat adını verdiğimiz beyaz mineral karışımı ile yapılacak içecek kürü ile doğal zayıflamanın yolu açılmaktadır.

Karbonatlı Su

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

* 1,5 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat (Sodium bicarbonate) ilave ettikten sonra karbonat eriyene kadar karıştırın ve günlük olarak ortalama 2 litre kadar tüketilir.

*Yemeklerle su içmemelisiniz, bunun yerine yemeklerden yarım saat öncesine kadar karbonatlı su içip yine yemeklerden bir saat sonrasında karbonatlı suyla zayıflama kürüne devam edin.

*Sabahları aç karnına yarım litre karbonatlı su içerek güne başlayın ve 30 dakika sonrasında kahvaltı edin.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir