Enginarda Pazılı BalıkEnginarda Pazılı Balık

Oktay Usta’dan Enginarda Pazılı Balık tarifi,  Enginarda Pazılı Balık  nasıl yapılır,  Enginarda Pazılı Balık,  Enginarda Pazılı Balık tarifi…

Malzemeler:

1 demet pazı
7 enginar
3 çupra fileto
1 kase mantar
4 taze soğan
3 yeşil biber
2 domates
zeytinyağı
1 tutam dereotu
tuz
karabiber
su

Hazırlanışı:

Enginarları yayvan bir tencereye diziyoruz. Bir kaseye 1 litre su, 1 çorba kaşığı un koyup çırpıyoruz ve enginarların üzerine döküyoruz. Zeytinyağını, tuzunu ve az toz şekerini ilave ediyoruz ve kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz.

Bir tencerede su kaynatıyoruz ve pazıları sapından tutup kaynar suya batırıyoruz. 1-2 dakika kadar tuttuktan sonra çıkarıyoruz ve soğuk suya batırıyoruz.

Çupra filetoları küp küp doğruyoruz ve bir kaseye koyuyoruz.

Taze soğanı ve dereotunu doğrayıp ilave ediyoruz. Mantarları doğruyoruz. Domatesi ve biberleri de küp küp doğruyoruz ve karışıma ekliyoruz. Tuzunu, karabiberini atıyoruz, zeytinyağı döküyoruz ve karıştırıyoruz.

3 tane pazı yaprağını uçlarını birbiri üstüne gelecek şekilde koyuyoruz. Hazırladığımız balıklı harcı içine koyuyoruz ve yuvarlak şekilde sarıyoruz. %80 oranında pişmiş olan enginarları ocaktan alıyoruz. Balıklı pazı sarmalarını enginar çanakları içine yerleştiriyoruz. Tuzunu ve karabiberini atıyoruz, kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz.

Afiyet olsun…

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir