Saklı PlajSaklı Plaj

Meksika açıklarında Marieta Adaları’nda bulunan ‘Hidden Beach’ adlı bu kumsal, görenleri büyülüyor. ‘Yeryüzündeki gizli cennet’ olarak anılan kumsal bir bomabanın yaratabileceği en güzel krater…

Dünyanın en ilginç plajı Meksika’nın Puerto Vallarta şehrine bağlı Marieta Adaları’nda yer alıyor. En merak edilen turizm merkezlerinden biri olan Marieta Adalarındaki ‘Hidden Beach’ Saklı Plaj Meksika hükümeti tarafından bir zamanlar askeri tatbikatlarda kullanılan adada meydana gelen büyük bir patlamayla açığa çıkmış. Günümüze kadar plajın korunması ise yasalar ile çok dikkatli korunmuş.

Hükümet tarafından milli park statüsüne getirilen ve koruma altına alınan adalarda yerleşim, avcılık, balıkçılık ve doğaya zarar verebilecek diğer tüm aktiviteler yasak. Dolayısıyla çok zengin bir ekosisteme sahip olan bölgede yüzerken kaplumbağalar, ahtapot, yunus ve balina görmek de mümkün.

Bu saklı cennete ancak deniz tarafında bulunan küçük bir mağaradan geçerek ulaşılabiliyor. Bu mağaranın içinden geçip plaja ulaşabilmek de o kadar kolay değil. Bu zorlu geçiş için gerçekten iyi bir yüzücü olmanız gerekiyor.

Hidden Beach

Hidden Beach

Hidden Beach

Hidden Beach

Hidden Beach

Hidden Beach

Hidden Beach

Hidden Beach

Hidden Beach

Hidden Beach

Hidden Beach

Hidden Beach

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir