Yazın En Gözde Tatil Rotası: Orta Avrupa!Yazın En Gözde Tatil Rotası: Orta Avrupa!

TurizmPark yazı keyifli ve kültürlü bir hale getiriyor.

Yazın En Gözde Tatil Rotası: Orta Avrupa!

Doğa güzelliği, pozitif enerji, mutluluk, huzur, rahatlık… Bu güzel özelliklerin tümüne karşılık gelen yaz mevsimi bizlere merhaba dedi. Yazın gelmesiyle birlikte tatil planları da gündemin baş köşesine oturdu. Bu yaz havaların serin gitmesinden dolayı kültür turları revaçta. Yeni dünya kültürlerine şahitlik edeceğiniz, farklı ülkeleri gezerek güzelliklerden feyz alacağınız harika bir yaz tatili ile monotonluktan kurtularak hayatınıza renk katmanızın şimdi tam zamanı. Bu noktada Türkiye’nin önemli seyahat acentalarından TurizmPark’ın, yaz aylarını kültürel bir tatille renklendirmek isteyenlere harika bir önerisi var: Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinde unutulmaz bir tatil!

Hayatınızdaki en keyifli yaz tatilini yaşamanızın rotası Orta Avrupa’nın yıldızları konumundaki eşsiz şehirleri Viyana, Prag ve Budapeşte! Tarihe meydan okuyan bu güzel şehirler, kültürel dokularıyla, keşfedeğer yapılarıyla ve lezzetine doyum olmaz yemekleriyle Avrupa coğrafyasında çok özel bir konuma sahipler.

Orta Avrupa’nın Güzel İncisi Viyana

Orta Avrupa yolculuğunuzun Viyana durağında  “Viyana’nın Versailles’i” Schönbrunn Sarayı ziyaret edeceğiniz yerlerin başında gelmeli. Bu benzersiz yapı sizi büyüleyecek ve fotoğraf albümünüze birçok güzel hatıra eklemenize sebep olacaktır. Bahçeleriyle ve sanat galerileriyle Viyana’nın en çekici yerlerinden olan Belvedere Sarayı’nı da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler listesine eklemelisiniz.

Büyüleyici Şehir Prag

Çek Cumhuriye’nin başkenti ve en büyük şehri olan Prag ise, tam bir kültür ve tarih dimağı. Bu büyülü şehir Orta Avrupa’nın gotik kraliçesi olarak anılıyor. Dünyanın en büyük tarihi kalelerinden olan Prag Kalesi, 10. yy’da kurulmuş olan Old Town Meydanı, Powder Tower, Tyn Church ve Prag Devlet Tiyatrosu da bu büyüleyici şehirde mutlaka uğramanız gereken duraklar.

Tarih ve Kültür Dimağı Budapeşte

Tuna nehrinin iki yakasındaki Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile oluşan Budapeşte Orta Avrupa’nın tarihi yapılarıyla ön plana çıkan en önemli şehirlerinden. Her biri birbirinden görkemli yapılarıyla mutlaka keşfedilmesi gereken Budapeşte’de Zincirli Köprü, Castle Hill ve Macar Devlet Operası sizi kendine hayran bırakacak en önemli yapılar. Budapeşte’nin en büyük eğlence parkı olan Vidampark’a uğrayarak tatilinize renk katmayı da ihmal etmemelisiniz.

Sizler de Haziran ayına özel fırsatları kaçırmamak ve Orta Avrupa turları hakkında detayları öğrenmek için turizmpark.com’u ziyaret ederek benzersiz bir Orta Avrupa tatili için ilk adımı atabilirsiniz.

Turizm Park Hakkında:

Temelleri 1969 yılında Kayseri de atılan TurizmPark markası, 2003 yılında Turizm Bakanlığı’ndan aldığı işletme belgesi ile A grubu TURSAB ve uluslararası IATA üyesi seyahat acentası kimliği kazanmıştır.

Türkiye’nin önemli seyahat acentalarından biri olan TurizmPark, bilet satış operasyonu, filo ve araç kiralama hizmetleri, tur organizasyonları, otel anlaşmaları ile bir tatil için gereken her şeyi bir çatıda buluşturmaktadır.

TurizmPark,  dünyanın ilham alınacak tüm köşelerini misafirlerine sunmak, hayatlarına neşe dolu deneyimler kazandırmak misyonu ile hareket etmektedir. Gezme görme kültürünün mutlu ve keyifli bir yaşamın anahtarı olduğuna inanan TurizmPark uzman ekibi ile tüm dünyanın kapılarını tatil severlere açmak için çalışmaktadır.

TurizmPark Turizm AŞ.’ye bağlı olan Turizm Park, ayrıca ekoloji ve doğa turizmi için Kayseri Kapuzbaşı Şelaleleri mevkiinde 40 kişi kapasiteli konaklama tesisine sahiptir.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir