Sivilceler ve İnce Çizikler İçin Ev Yapımı Bitkisel Doğal ÇözümSivilceler ve İnce Çizikler İçin Ev Yapımı Bitkisel Doğal Çözüm

Erkekler yada bayanlar da sivilceler genel bir sorun oluyor. Sivilcelerden doğal yollar ile kurtulmanın yolu bitkisel ya da kimyasal çözümleri olsa da yediklerimiz ve içtiklerimiz ile de sivilce oluşumu için önlem almalıyız.

Çikolata, fındık, fıstık, çekirdek gibi yağlı kuru yemişler, cola gibi asitli ürünleri tüketmenin cilde zararlarını pek çoğumuz biliyor.

♥ Akne Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları Tıklayın ♥

Dahili olarak önlemleri aldıktan sonra tabii ki harici olarak da bir şeyler kullanmalıyız. Eğer çok ciddi sivilce probleminiz yok ise kekik suyu ve gül suyu ile hazırlanan bir karışım sivilceleriniz için başarılı bir şekilde sonuç alabileceğiniz bir formül olabilir.  Bu formül sadece sivilcelerinizi geçirmek ile kalmayacak ince çizikleriniz içinde faydalı bir formül olacak. Cilde gerginlik verdiği için cildin  yaşlanmasını geciktiriyor.

Sivilceler İçin Kekik ve Gül Sulu Formülün Yapılışı:

1 Su Bardağı Su

1 Çay Kaşığı Kekik

1 Yemek Kaşığı Kadar Gül suyu (arttırılıp, azaltılabilir )

♥ Sivilceli ve Yağlı Ciltler İçin Tarçın Maskesi İçin Tıklayın♥

Yapılışı:

Su kaynadıktan sonra, bir çay kaşığı kekik suyun içine bırakılır. Ateşi iyice kısıp 10 dk  kaynatıyoruz. Daha sonra yarım saat bitki ile demlenmesini bekleyin. Yarım saat sonra kekik suyunu cam bir kavanoza süzün içine cilt tipinize göre gül suyu ekliyorsunuz. Buzdolabında muhafaza edilmeli ve 1 haftadan fazla bekletilmemelidir. Mümkünse 2 günde bir taze olarak yapılmalıdır.

Eğer cildiniz yağlı ise gül suyu miktarını arttırmalısınız.

Cildiniz kuru ise de daha az miktar gül suyu kullanmalısınız.  

Gece yatarken yüzünüze bir pamuk yardımı ile sürüyorsunuz. Yıkamıyorsunuz öyle kendi halinde kurumasını bekliyorsunuz. Kekik antiseptik özelliği ile sivilceleri kuruturken, gül suyu ise cildin yağını alacaktır.

Tavsiye: Günde 2 kere uygulanırsa daha etkili olmaktadır. 

♥ ♥ ♥ Doğanın Gizli Şifa Kaynağı | Kekik ♥ ♥ ♥

3 Yorum

  1. Bertuğ Erdem 2 Temmuz 2014 Alıntıla
  2. Elif Nesrin 9 Ocak 2017 Alıntıla
  3. Betül ÖzYönetici 9 Ocak 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir