Murat Göğebakan Kansere Yenik Düştü

Bu sabah kansere yenik düşen ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü sanatçı Murat  Göğebakan’ın baba ocağında gözyaşı ve yas var. Ölüm haberini alan  Murat Göğebakan’ın Adana’daki baba ocağında, amcaları gözyaşlarına boğuldu.

Göğebakan’ın amcaları Mehmet, İsmail ve Yusuf Göğebakan, gelen taziyeleri kabul ediyor.
Amca İsmail Göğebakan (60), acılarının çok büyük olduğunu kelimelerle tarif edilemeyeceğini söyleyerek, “Ama ne yapalım ölüm bizim için gerçek nasıl doğduğumuza inancımız varsa ölüme de inancımız var. Her zaman görüşürdük ‘amca ben iyiyim, beni merak etme’ derdi. Bir hafta önce yine görüştük, hastaneye yatmadan önce, ‘iyiyim amca’ dedi. Hiçbir zaman hastalığı kabul etmedi. ‘Hastalığı yeneceğim sen rahat ol’ diyordu. Son bir haftadır bizi yıktı” dedi.

“BİZİM GURURUMUZDU GENÇ YAŞTA GİTTİ”

Amca Mehmet Göğebakan (78) ise bir hafta önce İstanbul’da yanında olduğunu anlatarak, “‘Emmi geleceğim yanına ben çok iyiyim, Başbakan’ın iftar yemeğine katılacağım, ben çok iyiyim’ dedi. Genç yaşta kaybettik. 13 kilo su ve kan almışlar ciğerlerinden ‘Ameliyat olunca çok iyiyim kendime geldim, verdikleri kanlar suya kesmiş’ dedi. Gururumuzdu, genç yaşta gitti gün yüzü görmeden gitti” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

“KARA TOPRAĞA KENDİ ELLERİMLE GÖMECEĞİM”

Murat Göğebakan’ın kardeşi Ferhat Göğebakan hastane önünde yaptığı açıklamada “Hocalarımız ellerinden geleni yaptılar ama Ay yüzlünüzü kaybettik, yarın akşam Adana’ya götüreceğim. Kara toprağa kendi ellerimle gömeceğim hepimizin başı sağolsun” dedi.

HIÇKIRA HIÇKIRA AĞLADI

Göğebakan’ın kardeşi açıklama sırasında hıçkıra hıçkıra ağladı. Göğebakan konuşurken yanındakilerin de gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

Göğebakan için İstanbul’da yarın bir tören yapılacağı törenin ardından memleketi Adana’ya getirilerek buradaki Buruk Mezarlığı’nda cumartesi günü toprağa verileceği öğrenildi.

Murat Göğebakan Kimdir?

Sayfa: 1 2


Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir